25n
25N
25N

Resultats eleccions municipals a València 2019

10 8 7 6 2 Majoria 17 Escons
  • COMPROMÍS MUNICIPAL10
  • PP8
  • P.S.O.E.7
  • Cs6
  • VOX2
Resum de l'escrutini de València
Escrutat100%
Participació66,32%
Regidors totals33
Vots contabilitzats389.07766,32%
Abstencions197.54633,68%
Vots nuls1.3690,35%
Vots en blanc1.5260,39%
Vots per partit en València
PartitRegidorsVots
COMPROMÍS MUNICIPAL10106.39527,44%
PP884.32821,75%
P.S.O.E.774.59719,24%
Cs668.28317,61%
VOX228.1267,25%
PODEM - EUPV016.1584,17%
PACMA03.1970,82%
UIG-SOMVAL-CUIDES01.3980,36%
AVANT06860,18%
CONTIGO05210,13%
POBLE DEMOCRÀTIC03550,09%
P.C.P.E.02750,07%
ERPV-AM02700,07%
ALTER02690,07%
EB02600,07%
PUM+J01840,05%
AUNACV01640,04%
ACPS01570,04%
FE de las JONS01260,03%
DV01180,03%
P-LIB01150,03%
CPC01100,03%
VMS0900,02%

Resultats en els municipis de València