caixa popular

Tota la programació de les Falles 2018 de València

Descobreix els actes més destacats en una de les setmanes més importants de l’any per als valencians

Tota la programació de les Falles 2018 de València
08/02/2018 -

Foc, pólvora i tradició són els tres elements que conformen les Falles de València. Ja queda menys perquè els carrers de la ciutat es tornen a omplir de sorprenents monuments fallers, llums, olor de pólvora i, per descomptat, milers de turistes que no es volen perdre unes de les festes més esperades de l’any que, a més, formen part del Patrimoni Cultural Immaterial de la Humanitat des de 2016.

Gaudir de la màgica ofrena de flors, vibrar amb les mascletaes de la Plaça de l’Ajuntament, visitar els carrers il·luminats i els monuments fallers, prendre la tradicional xocolata amb bunyols o emocionar-se amb la cremà són alguns dels moments que no et pots perdre, si vols viure al màxim nostres Falles.

D’aquesta manera, a València Extra, t’informem de tota la programació de les Falles 2018 perquè no et perdes cap esdeveniment. (S’aniran afegint més actes quan es confirmen).

GENER

Divendres 19 de gener

21.30 hores – Gal·la de la Cultura en el Palau de les Arts

Dissabte 20 de gener

18.00 hores – Gal·la de la Cultura Infantil en el Palau de les Arts.

Divendres 26 de gener

21.30 hores – Solemne exaltació de la Fallera Major de València, Rocio Gil Uncio, i la seua Cort d’Honor en el Palau de la Música. En acabar l’exaltació, espectacle pirotècnic amb efectes de llum i color.

Dissabte 27 de gener

18.00 hores – Solemne exaltació de la Fallera Major Infantil de València, Daniela Gómez de los Àngeles, i la seua Cort d’Honor en el Palau de la Música. En acabar l’exaltació, espectacle pirotècnic amb efectes de llum i color.

Dimarts 30 de gener i dimecres 31 de gener

De 10.00 a 14.00 hores i de 16.00 a 21 .00 hores
Recepció dels ninots per a l’Exposició del Ninot en el Museu de les Ciències.

FEBRER

Divendres 2 de febrer

19.00 hores – Inauguració de l’Exposició del Ninot. En acabar, espectacle pirotècnic amb efectes de llum i color.

Dissabte 3 de febrer

12.00 hores – Presentació del Llibre Faller i de les activitats complementàries. Exposició del Ninot.

Dijous 8 de febrer

21.30 hores -XI Gala de la Pirotècnia.

Dissabte 10 de febrer

Intercanvi de fotografies entre la Fallera Major Infantil de València i les falleres majors infantils de les comissions en el Palau de l’Exposició:

09.15 hores – Olivereta /Poblats al Sud / Quart de Poblet – Xirivella.
10.30 hores – Benicalap- Campanar / Patraix / Mislata.
11.45 hores – Pla del Real – Benimaclet / Jesús / Rascanya.
13.00 hores – Quatre Carreres / la Creu Coberta / Algirós.

Intercanvi de fotografies entre la Fallera Major de València i les falleres majors de les comissions i imposició de Bunyols d’Or amb Fulles de Llorer i Brillants per la FMV. en el Palau de l’Exposició:

16.00 hores- sector Botànic-la Petxina.
17.00 hores –sector Algirós
18.00 hores –sector Patraix
19.00 hores –sector La Creu Coberta

Diumenge 11 de febrer

Intercanvi de fotografies entre la Fallera Major de València i les falleres majors de les comissions i imposició de Bunyols d’Or amb Fulles de Llorer i Brillants per la FMV en el Palau de l’Exposició:

09.15 hores –sector Quart de Poblet – Xirivella.
10.30 hores –sector Poblats al Sud.
11.30 hores –sector Rascanya
12.30 hores –sector Roqueta – Arrancapins
13.30 hores – sector Pla del Remei – Gran Via

Intercanvi de fotografies entre la Fallera Major de València i les falleres majors de les comissions i imposició de Bunyols d’Or amb Fulles de Llorer i Brillants per la FMV en el Palau de l’Exposició:

16.00 hores –sector Pla de Real – Benimaclet.
17.00 hores –sector Benimàmet – Burjassot – Beniferri.
18.00 hores –sector Pilar Sant Francesc
19.00 hores -sector Benicalap – Campanar.

Divendres 16 de Febrer

18.00 hores – Gal·la Infantil, lliurament de Premis Delegació d’Infantils i Joventut, i Esports en el Palau de l’Exposició

Dissabte 17 de febrer

Intercanvi de fotografies entre la Fallera Major Infantil de València i les falleres majors infantils de les comissions en el Palau de l’Exposició:

09.15 hores Camins al Grau/Canyamelar – Grau – Natzaret / Russafa A- Russafa B.
10.30 hores-Saïdia/ Malva-rosa–Cabanyal-Beteró / Pilar – Sant Francesc.
11.45 hores – la Roqueta /Seu – Xerea – Mercat / Pla de Remei – Gran Via.
13.00 hores – Benimàmet – Burjassot – Beniferri / Botànic – la Petxina /el Carme.

Intercanvi de fotografies entre la Fallera Major de València i les falleres majors de les comissions en el Palau de l’Exposició i imposició de Bunyols d’Or amb Fulles de Llorer i Brillants per la FMV en el Palau de l’Exposició:

16.00 hores –sector La Seu – La Xerea – El Mercat
17.00 hores – sector Saïdia.
18.00 hores –sector Russafa A – Russafa B
19.00 hores – sector Mislata

Diumenge 18 de febrer

Intercanvi de fotografies entre la Fallera Major de València i les falleres majors de les comissions i imposició de Bunyols d’Or amb Fulles de Llorer i Brillants per la FMV en el Palau de l’Exposició:

09.15 hores -sector Camins al Grau
10.30 hores –sector Malva-rosa – Cabanyal – Beteró.
11.30 hores –sector Canyamelar – Grau – Natzaret.
12.30 hores–sector El Carme.

Intercanvi de fotografies entre la Fallera Major de València i les falleres majors de les comissions i imposició de Bunyols d’Or amb Fulles de Llorer i Brillants per la FMV en el Palau de l’Exposició:

16.00 hores -sector Jesús.
17.00 hores –sector Quatre Carreres
19.00 hores-sector Olivereta.

Divendres 23 de febrer

21.00 hores – Gran Gal·la Fallera en el Pavelló 5 de la Fira de València.

Diumenge 25 de febrer

07.30 hores – Macrodespertà i “despertà” Infantil.

07.40 hores – “Despertà”. En acabar, final amb un terratrémol espectacular. A continuació, s’oferirà un desdejuni faller a tots els participants.

12.00 hores -Entrada de Bandes de Música.

14.00 hores – “Mascletà” en la plaça de l’Ajuntament.

20.00 hores – “Crida” en les Torres dels Serrans. En acabar, efectes de llum i color amb espectacle pirotècnic.

MARÇ

Dijous 1 de març

14.00 hores – ECOEMBES premi a la falla que haja reciclat més vidre. “Mascletà” en la plaça de l’Ajuntament

Divendres 2 de març

14.00 hores – “Mascletà” en la plaça de l’Ajuntament

21.00 hores – Gran Gala de l’Esport.

Dissabte 3 de març

14.00 hores – “Mascletà” en la plaça de l’Ajuntament

18.00 hores – Cavalcada del Ninot per l’itinerari següent: Eixida de la Glorieta, pel carrer de la Pau, Sant Vicent, plaça de l’Ajuntament, Marqués de Sotelo i final en el carrer de Xàtiva, tancant la Cavalcada l’entrada de les primeres peces de la falla municipal.

00.00 hores – “Mascletà” de colors en la plaça de l’Ajuntament

Diumenge 4 de març

10.00 hores Concurs del “Cant de l’Estoreta”, organitzat per la Falla Plaza del Arbol i patrocinat per la Junta Central Fallera.

14.00 hores -“Mascletà” en la plaça de l’Ajuntament

Dilluns 5 de març

14.00 hores – “Mascletà” en la plaça de l’Ajuntament.

Dimarts 6 de març

14.00 hores – “Mascletà” en la plaça de l’Ajuntament

Dimecres 7 de març

12.00 hores- En l’esplanada de la Plaça de Bous, inaguració de la XIX edició de FOTUR. La Gran Orxatada i Taronjada Fallera 2018.

14.00 hores – “Mascletà” en la plaça de l’Ajuntament

Dijous 8 de març

12.00 hores- En l’esplanada de la Plaça de Bous, XIX edició de FOTUR. La Gran Orxatada i Taronjada Fallera 2018,.

14.00 hores – “Mascletà” en la plaça de l’Ajuntament.

18.00 hores – Homenatge de les Forces Armades a les falleres majors de València.

Divendres 9 de març

12.00 hores – Eixida de la Ronda Fallera de Cotxes de “l’Antigor”.

14.00 hores – “Mascletà” en la plaça de l’Ajuntament

Dissabte 10 de març

14.00 hores – “Mascletà” en la plaça de l’Ajuntament.

00.00 hores – “Mascletà” nocturna en la plaça de l’Ajuntament

Diumenge 11 de març

11.30 hores – Concert Extraordinari de Falles, per la Banda Municipal de València

14.00 hores – “Mascletà” en la plaça de l’Ajuntament.

18.00 hores – Cavalcada del Patrimoni organitzada per l’Excm. Ajuntament amb el següent itinerari: Llotja, María Cristina, plaça de l’Ajuntament i Marqués de Sotelo.

Dilluns 12 de març

14.00 hores – “Mascletà” en la plaça de l’Ajuntament.

Dimarts 13 de març

14.00 hores -“Mascletà” en la plaça de l’Ajuntament.

Dimecres 14 de març

14.00 hores – “Mascletà” en la plaça de l’Ajuntament

17.00 hores – Clausura de l’Exposició del Ninot Infantil.

17.30hores- Lectura del veredicte popular i proclamació del “Ninot Indultat” infantil del 2018.

17.45 hores – Arreplegada dels ninots infantils per part de les comissions falleres.

Dijous 15 de març

09.00 hores – “Plantà” de totes les falles infantils.

14.00 hores- “Mascletà” en la plaça de l’Ajuntament

17.00 hores – Clausura de l’Exposició del Ninot.

17.30 hores- Lectura del veredicte popular i proclamació del “Ninot Indultat” del 2018.

17.45 hores – Arreplegada dels ninots per part de les comissions falleres.

18.00 hores -Visita de les Falleres Majors de València i les seues Corts d’Honor al parc de bombers de l’Avinguda de la Plata.

00.00 hores – “L’alba” de les Falles en tota la ciutat, amb espectacle pirotècnic en la Plaça de l’Ajuntament.

Divendres 16 de març

09.00 hores – “Plantà” de totes les falles.

14.00 hores – “Mascletà” en la plaça de l’Ajuntament.

16.30 hores – En la tribuna instal·lada davant l’Ajuntament, repartiment de premis obtinguts per les falles infantils en les diferents seccions, així com de presentacions infantils, Cavalcada del Ninot i llibrets de falla.

00.00 hores – Castell de focs artificials al passeig de l’Albereda.

Dissabte 17 de març

09.00 hores – A la tribuna instal·lada davant l’Ajuntament, repartiment de premis obtinguts per les falles en les diferents seccions, així com pels concursos de carrers adornats i il·luminades, presentacions i de llibret de falla.

A les 14.00 hores – “Mascletà” en la plaça de l’Ajuntament

OFRENA – CARRER SANT VICENT

15.30 hores El Carme
16.15 hores: Benicalap
17.30 hores: Campanar
18.30 hores: La Roqueta – Arrancapins
20.00 hores: Olivereta
21.30 hores: Saïdia
23.00 hores: Cases Regionals
23.35 hores: Juntes Locals
23.40 hores: Falla Santa María Micaela – Martin l’Humà
23.45 hores: Fallera Major Infantil de València i Cort d’Honor.

OFRENA – CARRER DE LA PAU

15.30 hores: Poblats Al Sud
16.30 hores: Quatre Carreres
18.00 hores: Pla del Remei – Gran Via
19.00 hores: Benimàmet- Burjassot – Beniferri
20.45 hores: Malvarrosa – Cabanyal – Beteró
22.00 hores: Algirós.

01.00 hores : Castell de focs artificials en el passeig de l’Albereda.

Diumenge 18 de març

10.30 hores – Homenatge al poeta Maximiliano Thous, en el seu monument, situat en l’encreuament dels carrers de Sagunt i Maximiliano Thous, amb la col·laboració especial de la Falla Fra Pedro Vives – Bilbao – Maximiliano Thous.

12.00 hores – Homenatge al mestre Serrano, que tindrà lloc en el seu monument de l’avinguda del Regne de València.

14.00 hores – “Mascletà” en la plaça de l’Ajuntament.

OFRENA- CARRER SANT VICENT

15.30 hores: Botànic – La Petxina.
16.30 hores: Quart de Poblet – Xirivella
18.00 hores: Jesús.
19.00 hores: Mislata.
20.00 hores La Creu Coberta
21.00 hores: El Pilar – Sant Francesc.
22.00 hores: Patraix
23.00 hores: La Seu – El Mercat
23.30 hores: Casa Regionals
23.45 hores: Falla Plaça de la Mercé
23.50 hores: Fallera Major de València i Cort d’Honor.

OFRENA – CARRER DE LA PAU

15.30 hores: Rascanya.
16.45 hores: Camins al Grau.
18.30 hores: Russafa A.
19.15 hores: Russafa B.
20.00 hores: Pla del Reial – Benimaclet.
21.30 hores: Cabanyal – Grau – Natzaret.
22.45 hores: La Xerea

01.30 hores Gran “NIT DEL FOC” Castillo de focs artificials en el passeig de l’Albereda.

Dilluns 19 de març

11.00 hores – En el pont de Sant José, les Falleres Majors de València i les seues Corts d’Honor faran una ofrena de flors davant la imatge del Patriarca. En acabar l’acte, “mascletà” patrocinada per la Falla Doctor Olóriz.

12.00 hores – Missa solemne en honor de Sant Jose en la Seu de València, oficiada per l’arquebisbe de València, monsenyor Antonio Cañizares, oferida per Junta Central Fallera i el Gremi de Fusters, amb l’assistència de les Falleres Majors de València i les seues Corts d’Honor.

14.00 hores – “Mascletà” en la plaça de l’Ajuntament.

19.00 hores – Cavalcada del Foc pel carrer de Colón, des del carrer de Russafa fins a la plaça de la Porta la Mar.

22.00 hores- “Cremà” de les falles infantils.

22.30 hores – “Cremà” de la falla infantil que haja obtingut el primer premi de la secció especial.

23.00 hores – “Cremà” de la falla infantil de la plaça de l’Ajuntament.

00.00 hores – “Cremà” de totes les falles de València.

00.30 hores – “Cremà” de la falla que haja obtingut el primer premi de la secció especial.

01.00 hores – “Cremà” de la falla de la plaça de l’Ajuntament.

Etiquetes


xs puzol

mostra viva 2018

Més notícies

0 comentaris

Encara ho tenim comentaris!

No hi ha comentaris en este moment, vols escriure un?

Escriu el teu comentari

Escriu el teu comentari

5 × 4 =

Paiporta
exposicion caps tallats
Tardor
cultura als barris