Encara que sembla que les Falles d’aquest 2019 estan molt recents, el temps avança i queden 269 dies perquè arranquen les Falles de 2020 i la pólvora, el foc i la flama inunden València en la festa més esperada pels turistes, pels valencians i les valencianes i, per suposat, per les comissions falleres de la ciutat. De moment, les falleres tenen un altre compte enrere, ja que el pròxim divendres 28 comencen les preseleccions de les falleres majors de València 2020, les màximes representants de les festes josefines.
Agenda de les preseleccions
Segons ha informat Junta Central Fallera (JCF), el procés de preseleccions de les falleres de 2020 començarà el pròxim divendres i es desenvoluparà els caps de setmana fins al pròxim 21 de juliol. Aquesta és l’agenda de la primera fase per a escollir qui prendrà el relleu de Marina Civera i Sara Larrazábal, Fallera Major i Fallera Major Infantil de València d’enguany:SECTOR | DATA | HORA | LOCALITZACIÓ ACTE |
Mislata | 28 de juny | 22:00 h | Pavelló Nord del Palau de la Música |
Russafa B | 28 de juny | 22:00 h | Sala Canal de Pinedo |
Canyamelar-Grau-Natzaret | 29 de juny | 22:00 h | Pavelló Nord del Palau de la Música |
Creu Coberta | 29 de juny | 22:00 h | Pavelló Sud del Palau de la Música |
Patraix | 29 de juny | 22:15 h | C/ Mare de Déu de la Cabeza, en la cantonada amb c/Arxiduc Carles |
Pilar-Sant Francesc | 30 de juny | 21:00 h | Pavelló Nord del Palau de la Música |
Malva-Rosa-Cabanyal-Beteró | 30 de juny | 21:00 h | Pavelló Sud del Palau de la Música |
Pla del Remei-Gran Via | 05 de juliol | 22:00 h | Pavelló Nord del Palau de la Música |
Quatre Carreres | 05 de juliol | 22:00 h | Pavelló Sud del Palau de la Música |
Russafa A | 06 de juliol | 22:00 h | Pavelló Nord del Palau de la Música |
Olivereta | 06 de juliol | 22:00 h | Pavelló Sud del Palau de la Música |
Botànic-La Petxina | 06 de juliol | 23:00 h | Carrer del Túria, entre el de Quart i Borrull |
Poblats al Sud | 06 de juliol | 23:00 h | C/Poetessa Leonor Perales, s/n (IES Ravatxol), a Castellar |
Quart de Poblet-Xirivella | 06 de juliol | 22:00 h | C/Literat Azorín (Quart de Poblet), junt al Metro |
La Saïdia | 07 de juliol | 21:00 h | Pavelló Nord del Palau de la Música |
La Seu-La Xerea-El Mercat | 13 de juliol | 22:00 h | Pavelló Sud del Palau de la Música |
Olivereta | 14 de juliol | 22:00 h | Pavelló Nord del Palau de la Música |
El Carme | 14 de juliol | 22:00 h | Pavelló Sud del Palau de la Música |
Creu Coberta | 14 de juliol | 22:00 h | Demarcació Falla Enginyer José Sirera-Pius IX |
Poblats al Sud | 14 de juliol | 23:00 h | Carrer del Pintor Rafael Mocholí, s/n |
Quart de Poblet-Xirivella | 14 de juliol | 22.00 h | Plaça de Gerardo Garcés de Xirivella |
La Saïdia | 14 de juliol | 22:00 h | Confluència dels carrers de Lleida i Visitació |
La Roqueta-Arrancapins | 07 de juliol | 21:00 h | Pavelló Sud del Palau de la Música |
Pla del Reial-Benimaclet | 12 de juliol | 22:00 h | Pavelló Nord del Palau de la Música |
La Seu-La Xerea-El Mercat | 12 de juliol | 22:00 h | Pavelló Sud del Palau de la Música |
El Carme | 13 de juliol | 22:00 h | Pavelló Nord del Palau de la Música |
Benimàmet-Burjassot-Beniferri | 13 de juliol | 22:00 h | Pavelló Sud del Palau de la Música |
Rascanya | 13 de juliol | 22:30 h | Falla Músic Espí, núm 5 |
Jesús | 14 de juliol | 21:00 h | Pavelló Nord del Palau de la Música |
Camins al Grau | 14 de juliol | 21:00 h | Pavelló Sud del Palau de la Música |
Algirós | 19 de juliol | 22:00 h | Pavelló Nord del Palau de la Música |
Benicalap | 21 de juliol | 21:00 h | Pavelló Nord del Palau de la Música |
Campanar | 21 de juliol | 21:00 h | Pavelló Nord del Palau de la Música |
Candidates Falleres Majors de 2020
D'altra banda, Junta Central Fallera ha publicat el llistat provisional de les candidates a les falleres majors de 2020 de València que es presentaran a aquesta preselecció. Aquestes són les que es presenten a la Fallera Major de València (FMV) i, per tant, a continuar amb el càrrec de Marina Civera:La Seu-La Xerea-El Mercat
ESPERT ROIG, ELENAFAGOAGA BENEDITO, MARINA MONSALVEZ CORBERA, VANESAAROCA EXPOSITO, CRISTINA RUBIO CAMPOY, PAULA Mª GARCIA HERNANDEZ, CARLA FERRANDIS RODRIGUEZ, AURORA MARTIN GUTIERREZ, MARCELAOLMEDO AYALA, MARTA
Algirós
MARTINEZ FERRANDIZ, MARIA CANTO LUZON, ERIKA MARIANICOLAU NAVARRO, SOFIAPLAZA GOMEZ, ANGELACARRETERO SALES, PAOLAPEIRO AGÜERA, LARALLOPIS GUIJARRO, SANDRAALONSO SAEZ, ISABELOTERO DIAZ, IRENEMARTÍ ZURILLA, AMPARO
Benicalap
NAVARRO GARCIA, BETLEMSORIANO CRUZ, CAROLINAORTEGA MICO, ALICIAGARCIA LOPEZ, RAQUEL LUCENA ROYO, NATALIAHORCAJADA ANDRES, ALBAMARTINEZ SANCHEZ, TAMARAMATAS GAMON, PAULALOPEZ PEREZ, LAURARABAL MATA, RAQUELESCUDERO OÑATE, TRINIDAD
Benimàmet-Burjassot-Beniferri
BUESO MARTINEZ, PAULABAENA MENDOZA, PEPIGOMEZ CAMPOS AROASANCHEZ PEDREGOSA, ANDREAGABARDA MARTINEZ, NURIAMUÑOZ JIMENO, CRISTINAPAIS RUIZ, MACARENASARMIENTO SANCHEZ, BEATRIZPÉREZ MORÓN, VANESSAGIMENEZ GARCIA, FULVIAGOMEZ GANDUL, M PILARESCUDERO PLAZA, SONIABERNAL TADEO, ROSA MARIALLANA RUIZ, PAULAFAUBEL BELENGUER, Mª.DOLORESIRANZO LOPEZ, YESSICATELLEZ CANTOS, Mª JOSE
Botànic-La Petxina
MARIN PEIRO, MARINAMEDRANO COSIN, MARIACORDOBA RODRIGO, ALBAMORATALLA GARCIA, CRISTINAGUILLOT NADAL, LAURAGONZALEZ QUINZAÑOS, LAURAGRAU SIRERA, ANDREADIAZ CHULIÁ, CARMEN VANESSAYNAT LOPEZ, NOELIA EMPAR
Camins al Grau
ROS ESTELA, MONICASASTRE GIMENEZ, LOLALURBE OLMOS, MAYTEBENEYTO CASTELLOTE, AMPAROBADENES FERNANDEZ, MARIA ISABELMARTORELL LOPEZ, SILVIASEGUI HERNANDEZ, SILVIAREAL MARTIN, JOSEFINAGANDIA ALEGRE, MARIA JOSECHULVI POLES, CARLALOPEZ RUBIO, Mª ANGELESABAD HERNANDEZ, SILVIARODRIGUEZ BLANCO, CLAUDIAARGENTE MONTAGUD, LUCIA
CAMPANAR
PASTOR BEAMUD, MARIOLACABALLERO MORENO, ELENALARA HERRERO, ESTER MªMORENO OVIEDO, ROSAESPINOSA SEBASTIAN, NATALIAGARCIA-MARTINEZ TORTAJADA, MARINABENAVENTE COBO, LUCIAALONSO PRADAS, PAOLACACERES SORIA, Mª CARMEN
CANYAMELAR-GRAU-NAZARET
GIMENO BLANCO, GEMAVERDEGUER PASTOR, AIDAGIL PARIS, ANDREAJUAREZ BARBER, ELENAPASCUAL ALEGRE, DEBORAHFONT GONZALEZ, SANDRARODRIGUEZ FERRANDIS, ZULEMABARCELO SUAY, CRISTINAIRANZO MURILLO, ALBA BELÉNTEJEDO BELENGUER MARTASANCHO LAMAS, PILAR
EL CARME
PUIG BORDERIA, INMACULADAROCAFULL LIS, PAULAMINGUEZ FUERTES, ANDREAMATEO MATEO, RAQUELOLMO RUIZ, SILVIAPIZCUETA HERRERO
LA CREU COBERTA
RODRIGUEZ-BLANCO DIAZ, MARINAGOMEZ-COMINO JURADO, ESTHERNAVARRO AVALLONE, PAULAMAÑES SAN JUAN, ALBALOPEZ CABA, TANIALINARES ELBAL, SANDRAMELIA PAREJA, AMANDARUBIO BOIX, RAQUELASENSI GARCIA, CARLACEA BLANCO, ANDREABERZAL SERRANO, ALBAFERNANDEZ RUIZ, SILVIA
JESUS
PERALTA BALAGUER, ANDREAPOZO SANCHEZ, LAURAGARCÍA GALLEGO, BEATRIZCANO CLEMENTE, NURIACABALLERO MUÑOZ, IRENEFERNÁNDEZ MÁRQUEZ, SARASANAHUJA PEDROS, LORENAPASTOR NAVARRO, AMPAROMONMENEU SALAVERT, NEUSALPERA HUERTA, SANDRAHERNANDEZ GARCIA, ANA Mª
MALVARROSA-CABANYAL-BETERO
BOTELLA GOMEZ, LOURDESIGLESIAS GALLARDO, ALICIARAMIREZ MONTES,TRINIIZQUIERDO HERNANDEZ, NURIARAMOS MAICAS, ELIATOMAS TARONCHER, ESTHERRUBIO ROS, PATRICIAALCAÑIZ PONCE, M.ANGELESBLANCH COLOMER, Mª MERCEDESCANET ALBERICH, CAROLINACASANOVA IBORRA, MARIA EUGENIACHILLIDA VERDU, ROSARIOMARTI NAVARRO, MARTAMORALES LUNA, LETICIA
MISLATA
LLOPIS GOMEZ, YOLANDAMARTINEZ NUÑEZ, ANASALVADOR MORENO, ANDREACARDONA RUIZ, ANDREABELLVER GÓMEZ, SUSANAGIL MURCIANO, LAURAOLMEDA MONTES, PAULAALCAIDE BORGOÑON, IRENEGARIN BORREGO, NADIABELINCHON PRIETO, MªJOSEORANTOS ESPAÑA, IRENE
OLIVERETA
ARTIGUES MEDINA, LIDIABANACLOY CUEVAS, SILVIACRISTINA DONCEL PÉREZFERNADEZ SALVAGO , LORETOFERNANDEZ ESCRIBANO, Mª PILARMUÑOZ FERRER, MIREIABALBUENA PERICHE, PAOLAMARCO SALES SONIAORO SENENT, AMPARODESAMPARADOS NOGUERA, BERTOCEBRIAN LARA, VANESABORDERIA DIAZ, ISABELJURADO MOLINA, DOLORESCABALLER VAYA, CRISTINACEBRIAN PEREZ-ALMAZ, ANDREABLASCO LUCAS, CARMEN
PATRAIX
MORENO MANTECA, ESPERANZA Arxiduc Carles-XivaGOMEZ DE ROS, ALICIA Patraix (Pl.)VÍTORES CALERO ANDREA Mestre Bellver-Marià RiberaPELÁEZ UREÑA, MARÍA TERESA Barri de Sant IsidreNAVARRO TRAVER, SARA Mare de Déu de la Cabeça-J.M. Mortes LerGARCIA SERRA, EVA MARIA Ceramista Ros-Josep Maria Mortes LermaNAVARRO HIGUERA, NIEVES Arxiduc Carles-Músic GomisTENDERO PENALBA, MARTA Camí Nou de Picanya-Nicolau PrimitiuROCH ESCUTIA, MAR Pintor Pasqual Capuz-FontanarsSAN ANTONIO BURRUCHAGA, GRANADA ISABEL Puebla de Valverde-II República Espanyola
EL PILAR-SANT FRANCESC
AYUSO DOMINGUEZ, MARTA OestBURGUETE SILLA, PAULA Bosseria-TossalREIG CAMPOS, EVA Quart-PalomarHUERCIO ORTEGA, ROCIO Pilar (Pl.)CABALLER NAVARRO, MARIA Guillem de Castro-TriadorLEON JORGE, ESTHER Sant Vicent-Periodista AzzatiLOPEZ SAMPER, FANY En Plom-Guillem de CastroGARCIA REYES, ALBA Guillem Sorolla-RecaredoMANSANET FRASQUET, ADELA Ribera-Convent Santa Clara
PLA DEL REIAL-BENIMACLET
AGUIRRE AGUILAR, TERESA Exposició-Misser MascóPERIS BONET, Mª CARMEN Poeta Asins-Alegret-PuçolRIBUSA PAULO, MERCEDES Frederic Mistral-MurtaRUVIRA QUINTANA, BEATRIZ Molinell-AlboraiaPRIMA JERICO, LAURA Baró de Sant Petrillo-Leonor JovaníJORDAN IBARRA, MARIA DEL MAR Poeta Altet-BenicarlóMARTINEZ AROCA, ANDREA Primat Reig-VinaròsMARTINEZ ESCRIVA, PAULA Pare Alegre-Enric NavarroDE LA FUENTE SUAY, PAULA Menéndez i Pelayo-CatalunyaNAVARRO ALVAREZ, AMPARO Vicent Sancho Tello-XileBLASCO OLMEDO, SILVIA Polo i Peyrolon-Ciutat de MulaZARAGOZA BELENGUER, Mª JOSE Poetes Anònims-El Real de Gandia
PLA DEL REMEI-GRAN VIA
DUGGAN CAPUZ, ANNA ADELA Almirant Cadarso-Comte d'AlteaMONTESINOS PEREZ, MARIA DOLORES Salamanca-Comte d'AlteaRUIZ BOURGUET, SANDRA Joaquim Costa-BorrianaNAVALON VALVERDE, BEATRIZ Císcar-BorrianaLLUCH PONCE, BLANCA Gravador Esteve-Ciril AmorósSÁNCHEZ CRESPO, CARLA Comte de Salvatierra-Ciril AmorósGRACIA FERRER, ELENA Joaquim Costa-Comte d'AlteaNEBOT OLIVER, RAQUEL Jacint Benavente-Regina Na GermanaROYO MARTI, ALMUDENA Isabel la Catòlica-Ciril Amorós
POBLATS AL SUD
VILANOVA CASTELLAR, LAURA Glòria-Felicitat-El TremolarSOLER PLANELLS, PAULA Mare de Déu de Lepanto (Pl.)MARCO MARCO, MARTA Sequiota (Pl.)-El PalmarCORTINA CASTELLO, RUTH Mossen Josep Cuenca-PinedoREBOLLO MILLAN, ALICIA Riu Segura-Forn d'AlcedoGUTIÉRREZ GIMÉNEZ, RAQUEL Maria Ros-Manuel IranzoFURIO SANZ, ELENA Tres Camins-PinedoMINGUEZ PAREDES, BEATRIZ Hellín-Pere de LunaROCAFULL VANACLOIG, ALBA Grup de Peixcadors del PerellonetBLASCO LLOPIS, ANDREA Sirena-DelfinsMARTI NAVARRO, SONIA Jesús Morante i Borràs-Caminot (La Punta
QUART DE POBLET-XIRIVELLA
CASTELLOTE MORENO, LUCIA València-Teodor LlorenteLORENTE MORALES, MARTA Barri Mont de PietatMª TERESA AROCA SAJARDO Doctor Gómez FerrerANDREU SOLER, Mª SALUD Sant AntoniSANCHEZ GOMEZ, MIRIAM AlacantDAVIA SAHUQUILLO, MARIA JOSE Marqués de SolferitVALLDECABRES REAL, INES ONOFRE Poeta LlorenteFERRER ESCRIBANO, REBECA Mestre Serrano-AlacantPEREZ SORIA, PAULA Tribunal de les AigüesNAVARRE NAVARRO, ALICIA Sant Joan (Pl.)GARRIDO CEBRIAN, CINTIA Luz Casanova-Pare EspasaCORTES BEZA, MARIA L'Alcota-SaguntRODRIGUEZ MORCILLO, MARIA Pius XII-Jaume Roig
QUATRE CARRERES
ROCA OLMOS, SANDRA Sapadors-Vicent LleóZARAGOZA OLMOS, PAULA Mercat de Montolivet (Pl.)VILLAVERDE LOPEZ, MACARENA Carrera de Malilla-Enginyer J. BenllochBENACHES ESTEVE, PAULA Carrera de Sant Lluís-Doctor WaksmanBOSCA SANCHO, TERESA Bisbe Jaume Pérez-Lluís OliagCABALLERO COLOMA, NEREA Gravador Jordán-Escultor PastorNAVARRO OCHANDO, TAMARA Rubén Vela-Doctor WaksmanIBAÑEZ BEUT, EMPAR Ausiàs Marc-Na RovellaGOMEZ FERRANDO, MªAMPARO Carrera de Sant Lluís-Rafael AlbiñanaPÉREZ SOTO, VIRGINIA Oltà-Juan Ramón JiménezRODRIGUEZ SANCHEZ, MARTA Carrera de Malilla-Illa CabreraSOLER MARTINEZ, Mª CARMEN Àngel Villena-Pintor SabaterASPAS HERRERO, SORAYA Poeta García Lorca-OltàREAL PROSPER, Mª LUZ Pianista Martínez Carrasco-EslidaMARZAL CARBONELL, PATRICIA Marqués de Lozoya-Poeta Cervera i GrifolPEREZ SANCHIS, MARTA Blas Gámez - Ángel Villena
RASCANYA
LLUCH ARCE, CARLA Montortal-TorrefielBORDES CASTILLO, RAQUEL Marqués de Montortal-Berní i CatalàTORRO ANDREU, MARTA Marqués de Montortal-Josep EstevePIEDRABUENA GIL, MIREIA Daroca-Pare ViñasZAMORA SANCHEZ, TANIA Pare Viñas-Agustín LaraGABARDA NAVARRO, Mª JOSE Sant Joan Bosco-Duc de MandasNIETO FAUSTINO ANGELA Gayano LluchROCA RAMON, GLORIA Senent Ibañez-MassarojosSANMIGUEL GIMÉNEZ, MERCEDES Músic Espí-Gravador FabregatNADAL AURA, CAROLINA Riu Bidasoa-Comte de TorrefielSIMON ZANON, ELENA Mª Cases de BàrcenaDUBON ROMERO, YAIZA Camí de Montcada-Pintor JacomartNAVAS RUÍZ, IRIS Pere Cabanes-Comte de LumiaresMARTINEZ PARRA, ROCIO Sant Vicent de Paül-Dip. Clara CampoamoMOYA SANCHEZ, SANDRA Mª Santa Genoveva Torres-Arquitecte Tolsá
LA ROQUETA-ARRANCAPINS
VIROSQUE CASAÑ, PATRICIA Convent de Jerusalem-Matemàtic MarzalMARTÍNEZ DOMINGO, ÁNGELA Alberic-Heroi RomeuGARCES DELGADO, MARIA Pintor Segrelles (Pl.)RAQUEL MICO GARCIA Pelai-Matemàtic MarzalALCAÑIZ OLMOS, ANA Bisbe Amigó-ConcaSANCHEZ FUSTER, MARIA ISABEL Ferran el Catòlic-Àngel GuimeràPONS BENEDITO, ANDREA Bailén-XàtivaBISBAL FUSTER, NOELIA Cervantes-Pare JofréNOYA PRADES, CRISTINA Sant Vicent-MarvàLLOBELL FRASQUET, CONSUELO Albacete-MarvàAGUADO MARTINEZ, BARBARA Plaça d'Espanya-Ramón i Cajal-Pintor BenGILABERT SOLIVA, ANA Giorgeta-Roís de CorellaRAMON GONZALEZ, TERESA Espartero-Ramón i CajalMATEU GOMEZ, CELIA Doctor Gil i Morte-Doctor Vila i Barberà
RUSSAFA - A
CORONADO TORTOSA, VANESSA Mercat de RussafaESPI BONAVIÑA, YASMIN Tomasos-Carles CerveraFELIPE CUBERO, PILAR Doctor Serrano-Carles Cervera-CleroSOLANA VENANCIO, BRISA Mestre Aguilar-Maties PerellóALBERT NAVARRO, MA.BEGONYA Pintor Salvador Abril-Pere III El GranDUDEK VERDEJO, SARA Pintor Salvador Abril-Peris i ValeroESCOBAR CARPENA, VICENTA Vivons-Romeu de CorberaBARRES RUIZ, ANNA Regne de València-Mestre SerranoMARTIN MIRALLES, Mª INMACULADA Maties Perello-Lluís de Santangel
RUSSAFA - B
FERNANDEZ PASCUAL, ESTER Càdis-Literat AzorínVEINTIMILLA GALVEZ, RAQUEL Càdis-Els CentellesGAITAN BOIX, ESTRELLA Cuba-Puerto RicoLORENTE GARCIA, TAMARA Cuba-DèniaMONFORT FERNÁNDEZ, MARÍA Cuba-Buenos AiresPEÑA HIDALGO, NOELIA Sueca-Literat AzorínPEREZ MONTERDE, PAULA Peris i Valero-CubaMOMPO GISBERT, SUSANA Càdis-DèniaDE GRACIA BONACHE, MARGARITA Càdis-Retor Femenia-Puerto Rico
ZAÏDIA
BLASCO MARTINEZ, JESSICA Doctor Olóriz-Arquebisbe Fabián i FueroROCA TORRES, MIREIA Actor Mora-ConstitucióPALAU DEL BARRIO, MARIA JOSE Sagunt-Sant Antoni-Pare UrbàLANZAS HERRERA, LETICIA Mª Doctor Peset Aleixandre-En Guillem FerrerGUILLOT GIMENEZ, RAQUEL Trinitat-AlboraiaALCAIDE ALCAIDE, CARLA Sagunt-Sant GuillemTORRES BORREDA, LAURA Nador-MiraculosaSANJUÁN RAIMUNDO ROSALIA Camí de Barcelona-Travessera i Camí deGOMEZ GARCIA, BELEN Vil·lanova de Castelló-Horticultor GalánIGLESIAS CASTELLO, SARA Portugal-FragataMARTINEZ TOMAS, VICTORIA La Pobla del Duc-BenipeixcarTORTAJADA PALOS, ALBA Visitació-OriolaÁLVAREZ PELLICER, ROSA Màlaga-Doctor MontoroAMOROS PAYA, PAULA Ministre Luis Mayans-Argenter SuárezPANACH BENEDICTO, YOLANDA Llorers-Arquitecte Lucini