25n
25N
25N

Junta Local Fallera de Torrent revela les nominacions del Concurs de Teatre Faller

El nom de les persones guanyadores es coneixerà en la Gala de la Cultura, que tindrà lloc el divendres 13 en el Auditori

Junta Local Fallera de Torrent revela les nominacions del Concurs de Teatre Faller
05/12/2019 -

La Junta Local Fallera de Torrent ha publicat el nom dels nominats i nominades en el concurs de teatre faller, tant en la modalitat d’obra llarga com en la tala. Durant les últimes setmanes, les comissions falleres de Torrent han pujat a escena representant diferents obres teatrals que han sigut seguides per un jurat que les ha qualificades. En total han sigut 9 falles les participants en la secció d’obres llargues, i 15 en la tala.

El nom dels premiats i premiades de l’edició d’enguany es coneixerà en la Gala de la Cultura, que tindrà lloc el divendres 13 a les 22 h en l’Auditori, on se citarà tothom faller per a acompanyar als i les protagonistes.
Nominacions Concurs de Teatre modalitat obra llarga:

NOMINADOS A MILLOR ACTOR

Fco Gabriel Robles Robles, de la falla Ángel del Alcázar
Josep Meseguer Mas, de la falla Antoni Pardo
Vicent Burguera Fernández, de la falla Avinguda

NOMINADES A MILLOR ACTRIU

Mª Dolores Vigo Pichardo, de la falla Ángel del Alcázar
Carla Carratalá Climent, de la falla cronista Vicent Beguer Esteve
Mª Dolores Contreras Magaña, de la falla Antoni Pardo

NOMINATS A MILLOR ACTOR DE REPARTIMENT

Rafa Martínez García, de la falla Cronista Vicent Beguer Esteve
David Salzedo Herrero, de la falla Antoni Pardo
Jose Antonio Vida Fuentes, de la falla Zaragoza-Parc Central

NOMINADES A MILLOR ACTRIU DE REPARTIMENT

Lola Mena Pardo, de la falla Cronista Vicent Beguer Esteve
Sandra Fas Mompó, de la falla Antoni Pardo
Trini Vilata Ortí, de la falla Avinguda

NOMINATS A MILLOR DIRECCIÓ

Maite Medina Bartual, de la falla Cronista Vicent Beguer Esteve
Ernesto Ruiz Cotillas, de la falla Antoni Pardo
Miguel Ángel Gascón Rocha, de la falla Avinguda

NOMINATS A MILLOR ESCENOGRAFIA

Falla Cronista Vicent Beguer Esteve
Falla Antoni Pardo
Falla Ramón y Cajal
Nominaciones Concurso de Teatro modalidad obra corta:

NOMINATS A MILLOR ACTOR

Mario Navarro Marqués, de la falla Carrer Benemérita
Antonio Vilanova Aguirre, de la falla Cronista Vicent Beguer Esteve
Javier Yago Corcoles, de la falla Avinguda

NOMINADES A MILLOR ACTRIU

Esther Puig Navarro, de la falla SedavÍ
Mª Dolores Martínez vicent, de la falla de la Plaça
Carmen Sirvent Garrigues, de la falla Avinguda

NOMINATS A MILLOR ACTOR DE REPARTIMENT

Juan Carlos Cervera Carratalá, de la falla Plaça Sant Roc
Alfred Costa Sabater, de la falla Ramón y Cajal
Fernando Pérez Villa, de la falla cronista Vicent Beguer E.

NOMINADES A MILLOR ACTRIU DE REPARTIMENT

Amparo Calabuig Conejeros, de la falla Plaça Sant Roc
Isabel Díaz Patiño, de la falla de la Plaça
Sara Garrigues Royo, de la falla Avinguda

NOMINATS A MILLOR DIRECCIÓ

Eva Fernández Moral, de la falla Sedaví
Fernando Pérez Villa, de la falla Cronista Vicent Beguer E.
Ximo Hernández Marín, de la falla Avinguda

NOMINATS A MILLOR ESCENOGRAFIA

Falla Cronista Vicent Beguer Esteve
Falla Avinguda
Falla Antoni Pardo

Més informació

0 comentaris

Encara ho tenim comentaris!

No hi ha comentaris en este moment, vols escriure un?

Escriu el teu comentari

Escriu el teu comentari

9 − 3 =

art en blanc
art en blanc
ruta del grial massamagrell