caixa popular

Godella reconeix els seus millors estudiants amb els premis a l'excel·lència acadèmica

Godella reconeix els seus millors estudiants amb els premis a l'excel·lència acadèmica
05/06/2017 -

L’alcaldessa de Godella, Eva Sanchis, i la regidora d’Educació, Teresa Bueso, entregaren el darrer divendres 2 de juny els premis a l’excel·lència acadèmica als millors estudiants de Primària, Secundària i FP del municipi.

Bueso va manifestar «l’orgull que sentim per aquests premis i l’agraïment pel treball realitzat i per l’esforç del professorat, famílies i, en especial, alumnes». La regidora va afegir que «aquests premis neixen per inculcar i reconèixer públicament valors superiors, acadèmics i personals com l’esforç, la sana competitivitat, la capacitat de sacrifici, l’excel·lència acadèmica, el compromís ètic i la responsabilitat. Per això volem recalcar l’alegria que sentim per vosaltres, que sou el futur de Godella».

Per la seua banda, l’alcaldessa Eva Sanchis va animar als xics i xiques a «continuar tenint eixa inquietud pel saber que vos caracteritza i que l’aprofiteu per estudiar tot allò que vulgueu».

Els guardonats i guardonades, per centres, foren:

CEIP CERVANTES
Primària: Nicolás Calatayud García, Inés Fandiño Martín i María Romar Bueso.
Representant del centre: Milagros Mañés (cap d’estudis).

GENÇANA
Primària: Zoe Litao Álvarez Mompo, Meritxell Blasco Molins i Julia Carrau Vilaplana.
Secundària: Alberto Adelantado Calvo i Javier Sanmartín Martínez.
Representant del centre: Pedro Gil Fornés (director).

EPLA
Primària: Jesús Aznar García, Vicent Jesús Castelló Estellés i Carlos Martín Trapero.
Secundària: Manuela Blasco Pozo, Beatriz Lafuente Alcázar i Marta Lucas Jiménez.
FP (Edificació i Obra Civil, Grau Superior): Eva María Calvo Gaspar.
Representant del centre: Vicent Cerdà (director de Primària).

SANT BERTOMEU
Primària: Fátima Gómez Al-Lal i Carlos Marco Albadalejo.
Secundària: Lucía Usero Seisdedos.
Representant del centre: Raúl Navarro (director).

IES COMARCAL
Diana Esteve Alguacil i Andreu Rueda Rausell.
Representant del centre: Contxa Marí (directora).

DOMUS
Secundària: Amelia Diesco Bargues, Francisco Sospedra Escat i María Amparo Vilarrasa Janini.
Representant del centre: Salvador Cardona (director de Secundària).

SAGRAT COR
Secundària: Sofía Arroyo Bacete i Paula Gisbert Ferrer.
Representant del centre: Isabel Castillo (directora de Secundària i Batxiller).


Més notícies

0 comentaris

Encara ho tenim comentaris!

No hi ha comentaris en este moment, vols escriure un?

Escriu el teu comentari

Escriu el teu comentari

un × 1 =

viva gym canovas
exposicion caps tallats