Felipe Orts i Sofia Rodríguez s’imposen en l’II Ciclocròs ‘Ciutat de l’Ènova’

Felipe Orts i Sofia Rodríguez s’imposen en l’II Ciclocròs ‘Ciutat de l’Ènova’
12 octubre
07:00 2016

La localitat valenciana de l’Ènova va acollir el cap de setmana passat l’II Ciclocròs ‘Ciutat de l’Ènova’, segona prova puntuable per a la Challenge de Ciclocròs de la Comunitat Valenciana – Memorial Pascual Momparler. La prova, organitzada pel Club Ciclista David Cano l’Ènova, va reunir a 336 ciclistes.

En la mànega elit i sub23 l’alacantí Felipe Orts (Ginestar-Delikia-Ridley) va sumar el seu segon triomf de la temporada després d’arribar destacat a la línia de meta amb 2’37” d’avantatge sobre l’elit Daniel Guerrero (Cliniconfort-Chulvi). Tercer en meta va ser l’elit Álvaro García (Big Bikes Carlet), a 4’25” del vencedor.

La millor fèmina a Xeraco va ser la junior Sofia Rodríguez (Koryo Car Hyundai), seguida per l’elit Eva Valero (Big Bikes Carlet) i per la també junior Alba Gómez (Hyundai Koryo Car).

En categoria junior, Miguel Lloret (Hyundai Koryo Car) va tornar a guanyar com fera a Xeraco. Segon a 39″ va creuar la meta Miquel López (Ginestar ULB), mentre que Marcos Lerma (Koryo Car Hyundai) va completar el podi a 45″ del vencedor.

En cadets el millor va tornar a ser Josep Matoses (Ginestar-Delikia-Ridley), superant en 3″ al seu company Jaime Muñoz i en 32″ a Marc Cabedo (Ginestar ULB).

En fèmines cadets, Sara Bonillo (Hyundai Koryo Car) va tornar a demostrar la seua superioritat sumant el seu segon triomf de la temporada, aquesta vegada per davant de la seua companya Susana Pérez i de Zoe Garrido (CC Roldán).

Els primers a competir van ser els 62 master 30, amb triomf –igual que a Xeraco, per al vigent campió d’autonòmic i nacional de la categoria, Raúl Ballester (Mister Biker – BMC). Aquesta vegada segon, a 1’18”, va anar Jordi Berenguer (Rodríguez Rosa – MS Farma). El podi ho va completar Javier Cabanes (CC Bici Store València) a 1’43” del vencedor.

En màster 40, victòria per a Gustavo Asensi (Guijarro Tot Esport) en un final molt ajustat amb Javier Frasquet (CC Bici Store València) i Enrique Soler (Juan Giner – Oftalvist), segon i tercer respectivament.

Javier Avellaneda (Spirit Bike) va ser el vencedor en master 50, superant a Juan Antonio Altur (Eurolosa) i a José Julián Balaguer (Esports Balaguer). Per la seua banda, triomf de José Mesquita (Cicles Faustin) en master 60 sobre Tony Wilkins (CC Bicicosta) i Vicente Sanz (Big Bikes Carlet).

En les proves reservades a les Escoles de Ciclisme, triomfs per a Miguel Solera (La Valldigna) en infantils, Pablo Calvo (CC Guti Vinalesa – Rubio) en alevins i Eric Igual (Bonillo Team) en principiants.

Notícies relacionades

0 comentaris

Encara ho tenim comentaris!

No hi ha comentaris en este moment, vols escriure un?

Escriu el teu comentari

Escriu el teu comentari