caixa popular

Dubljevic iguala a Flo Pietrus com a tercer estranger taronja amb més partits jugats

Dubljevic iguala a Flo Pietrus com a tercer estranger taronja amb més partits jugats
17/04/2017 -

El pivot Bojan Dubljevic va jugar ahir en la victòria del Valencia Basket enfront del FC Barcelona Lassa el seu partit 254 amb la camiseta taronja, la qual cosa li permet igualar a Flo Pietrus en la setena posició en el rànquing històric de partits i entrar en el podi dels jugadors estrangers amb més partits jugats amb Valencia Basket. Només dos jugadors no nascuts a Espanya s’han posat l’elàstica taronja en més ocasions que el center montenegrí: Bernard Hopkins (285) i Serhiy Lishchuk (268).

PARTITS AMB VALENCIA BASKET

 

TOTALACBEUROPAC.REYSCOPACL/PCEBA
1VÍCTOR LUENGO6434651151701036
2RAFA MARTÍNEZ50832416515400
3NACHO RODILLA43429785120040
4BERNARD HOPKINS285192849000
5BERNI ÁLVAREZ2741745180041
6SERHIY LISHCHUK268173838400
7BOJAN DUBLJEVIC2541598410100
7FLO PIETRUS254166798100

 

Dubljevic ja és el jugador estranger amb més partits de competició europea disputats amb l’equip taronja (84, empatat amb Bernard Hopkins) i el jugador foràni amb més partits de Copa del Rei amb Valencia Basket (10), als quals unix 159 encontres de Liga Endesa i un de Supercopa per a aconseguir la xifra de 254 partits en la seua cinquena temporada en el Club.


feria tomate perelló

Més notícies

campaña prevencion suicidio

0 comentaris

Encara ho tenim comentaris!

No hi ha comentaris en este moment, vols escriure un?

Escriu el teu comentari

Escriu el teu comentari

1 × 4 =

oceanografic aniversario
mas mislata